آموزش تبلیغات اصولی با ویدئو | نقطه شو

تبلیغات اصولی با ویدئو مارکتینگ - نقطه شو

در طی جلسات مشاوره ای ما در استودیو نقطه شو با مدیران ، مدرسین و صاحبان کسب و کار ، متوجه این نکته شدیم که اکثر این افراد می ترسند که هزینه زیادی را صرف تولید تبلیغات ویدئویی کنند اما در نهایت این تبلیغات بی ثمر باشد.

علت این ترس ها کاملا منطقی است: مثال های متعددی وجود دارد که افراد، تبلیغات ویدئویی پر هزینه را تولید کرده اند اما این تبلیغات هرگز برای آنها بازده مناسبی را به همراه نداشته است.

اما آیا می توان نتیجه گرفت که تبلیغات ویدئویی، در کل اثرگذاری کمی دارند؟

پاسخ این است: مسلما خیر. ویدئو، قدرتمند ترین ابزار برای بازاریابی محتوایی است، افراد ویدئوها را دوست دارند، ویدئو قابلیت وایرال شدن بالایی دارد و … .

مشکل دوستانی که از تبلیغات ویدئویی نتیجه نگرفته اند، تبلیغات غیر اصولی با ویدئو بوده است. این دوستان تنها از این ابزار قدرتمند در حالت و مکان نامناسبی استفاده کرده اند.

در ادامه، چند مورد از نکاتی که برای تبلیغات اصولی با ویدئو باید به آنها توجه کنید را بیان می کنیم. اما به شما توصیه می کنیم چناچه قصد استفاده از ویدئو مارکتینگ به صورت اصولی برای کسب و کارتان را دارید، حتما از مشاوره یک گروه متخصص ویدئو مارکتینگ کمک بگیرید. همچنین می توانید از خدمات مشاوره ای استودیو نقطه شو استفاده کنید.

ویدئو و قیف فروش

قیف فروش ویدئو مارکتینگ - نقطه شو

در فرایند بازاریابی و فروش در فضای دیجیتال، ما یک قیف فروش را مطرح می کنیم که شامل چهار مرحله است:

  • جذب مشتریان بالقوه
  • ایجاد ارتباط با مشتریان بالقوه
  • تبدیل مشتریان به خریدار واقعی
  • فروش

برای هر کدام از مراحل این قیف، لازم است که ویدئوی مناسب آن مرحله تولید گردد. به عنوان مثال ، اگر شما ویدئویی که برای ترغیب افراد به خرید ساخته شده است را در مرحله فروش به کار ببرید، قطعا نرخ فروش شما را افزایش می دهد.

اما اگر آنرا در مرحله جذب مشتریان به کار ببرید، هیچ ثمره ای نخواهد داشت. چرا که کسانی که هنوز کسب و کار شما و خود شما را به خوبی نشناخته اند، هیچ علاقه ای به خرید کردن از شما نخواهند داشت.

ریزه کاری های ساخت ویدئو

  • آیا می دانستید در ساخت ویدئو، کیفیت صدا، از کیفیت تصویر مهم تر است؟
  • می دانید که شخصی که از او فیلم گرفته می شود، دقیقا باید در کدام قسمت کادر دوربین قرار بگیرد تا بیشترین تاثیر را فیلم داشته باشد؟
  • نورپردازی در ضبط فیلم از مهمترین نکات در تهیه یک فیلم است که می تواند احساسات مخاطبان را تحریک کند. شما در ویدئوهایی که تولید کرده اید از چه روشی برای نورپردازی مناسب استفاده کرده اید؟
  • اگر نمی توانید از نور طبیعی استفاده کنید، لازم است که از ابزارهایی مانند سافت باکس استفاده کنید.
  • پشت زمینه در ضبط فیلم نقشی بسیار کلیدی دارد. چنانچه شما از یک پشت زمینه نامرتبط با موضوع ویدئو استفاده کنید، تاثیرگذاری ویدئوی خودتان را به شدت پایین می آورید .

قانون 20/80

قانون 80 20 در ویدئو مارکتینگ - نقطه شو

قانون 20/80 بیان می گوید اگر شما برای رسیدن به 100 درصد نتیجه، باید مجموعه ای از کارها را انجام دهید، 20 درصد از آن کارها، شما را به 80 درصد نتایج می رساند.

با توجه به هزینه های ساخت ویدئو، سودمند ترین راهکار برای شما، پیدا کردن آن بخش از کسب و کارتان است که ساخت ویدئو برای آن بخش، برای شما 80 درصد نتایج را محقق سازد.

مشاوره را فراموش نکنید

مشاوره ویدئو مارکتینگ - نقطه شو

در این نوشتار کوشیدیم که نکاتی برای تولید تبلیغات اصولی با ویدئو را برای شما شرح دهیم. گرچه تبلیغات ویدئویی و استفاده از ویدئو برای کسب و کار، تخصص پیچیده ای است و پیشنهاد می شود که در این زمینه حتما از گروه های متخصص ویدئو مارکتینگ مشاوره دریافت کنید.

برای کسب اطلاعات جامع در حوزه  ویدئو مارکتینگ ، می توانید نوشتار صفر تا صد ویدئو مارکتینگ را مطالعه کنید.

امتیاز ما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان

اگر نیاز به مشورت با متخصصان ویدئو مارکتینگ دارید در خدمتتان هستیم. فرم زیر را تکمیل و ارسال کنید. مشاوره رایگان تلفنی : 09335857035

برای در یافت مشاوره رایگان ایمیل خود را وارد کنید.
تایید
Get a weekly email with best free content
Subscribe