چگونه ویدئوهای آموزشی ارزان تولید کنیم؟

تولید ویدئوی آموزشی ارزان - نقطه شو

با گسترش فضای دیجیتال و دسترسی عموم مردم به اینترنت و ابزارهای دیجیتال، فضای بسیار مناسبی برای مدرسین فراهم شده است تا با تولید محصولات آموزشی ویدئویی، دایره مخاطبین خودشان را در سطح کشور گسترش دهند.
البته یکی از مشکلات اصلی مدرسین در این مسیر، این است که هزینه تولید ویدئوهای آموزشی گاهاً بسیار زیاد می شود. تا آنجایی که تولید این ویدئوها برای مدرسین توجیه اقتصادی ندارد!
در این مقاله، با توجه به تجربیاتی که در استودیو نقطه شو داشته ایم، چند راهکار و تکنیک برای تولید ویدئوهای آموزشی ارزان را مطرح می کنیم. مدرسین به کمک این تکنیک ها می توانند هزینه تولید ویدئوهای آموزشی را به شدت کاهش دهند.

نکات تولید ویدئوهای آموزشی ارزان در استودیو

تولید ویدئوی آموزشی ارزان - نقطه شو

اگر مدرسین قصد داشته باشند تا ویدئوهای آموزشی را در مراکز ضبط و تدوین ویدئو مانند استودیوها تولید کنند باید چند نکته را رعایت کنند.
معمولا استودیوها به صورت آفیش اجاره می شوند. به عنوان مثال یک آفیش سه ساعته در ازای مبلغ مشخصی به شما تعلق می گیرد. بنابراین هر چقدر مدرسین از این تایم مثلا سه ساعته بیشتر استفاده کنند، هزینه نهایی تولید هر ویدئو برای آنها کاهش میابد.
به عنوان مثال فرض کنید هزینه یک آفیش سه ساعته، سیصد هزار تومان باشد. اگر مدرس در طی این سه ساعت، بتواند ده ویدئو ضبط کند، هزینه نهایی هر ویدئو سی هزار تومان می شود.
اما اگر مدرس طی سه ساعت، تنها موفق به ضبط دو ویدئو بشود، هزینه هر ویدئو، صد و پنجاه هزار تومان خواهد شد.
اما چه تکنیک هایی وجود دارد که مدرسین بتوانند در یک زمان مشخص (مثلا در یک تایم سه ساعته) ویدئوهای بیشتری تولید کنند؟

1- نوشتن متن ویدئو پیش از ضبط
2- تمرین متن جلوی آینه یا دوربین موبایل

اگر مدرسین این دو نکته را رعایت کنند، زمانی که در استودیو حاضر می شوند، کاملا به محتوا مسلط هستند. در نتیجه ویدئو کات کمتری می خورد و بدون وقفه ، ویدئوهای بیشتری ضبط خواهند شد. در نهایت هزینه تمام شده هر ویدئوی آموزشی، به مراتب کمتر خواهد شد.
به مقوله تولید ویدئوهای آموزشی در استودیوها، در سایر نوشتارهای ویدئو مارکتیگ استودیو نقطه شو، بیشتر خواهیم پرداخت. در ادامه به بحث تولید ویدئوهای آموزشی توسط خود مدرسین و خارج از استودیوها می پردازیم.

ضبط ویدئوهای آموزشی توسط مدرسین

تولید ویدئوی آموزشی ارزان - نقطه شو

این حالت برای مدرسینی مناسب است که سابقه کمتر و وقت آزادتری دارند. ضبط ویدئوی آموزشی توسط خود مدرسین، برای این افراد، ارزان تر تمام می شود.
در این روش هم باید چند نکته را رعایت کنید:
1- برای دیده شدن ویدئو، فن بیان قدرتمندی داشته باشید
2- حتما ویدئو را حرفه ای تدوین کنید. استفاده از موزیک مناسب و کات زدن های به موقع، از اهمیت بالایی برخوردارند.
3- از کاورهای جذاب و مناسب برای ویدئو استفاده کنید.

جمع بندی

تمام مواردی که مطرح شدند، کمک می کنند که مدرسین بتوانند با هزینه کمتری ویدئوهای آموزشی تولید کنند.
در استودیو نقطه شو، شاهد مواردی بوده ایم که یک مدرس در 120 دقیقه، 100 دقیقه ویدئو آموزشی تولید کرده کرده است و یا مدرسی بوده است که از 180 دقیقه تنها 20دقیقه ویدئو تولید کرده است.
برای موفقیت بیشتر در این عرصه، به تمرین،ممارست و تسلط بیشتر بر محتوا نیاز دارید.
همچنین مدرسین می توانند از خدمات مشاوره ای استودیو نقطه شو، برای تولید ویدئوهای آموزشی استفاده کنند.

امتیاز ما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان

اگر نیاز به مشورت با متخصصان ویدئو مارکتینگ دارید در خدمتتان هستیم. فرم زیر را تکمیل و ارسال کنید. مشاوره رایگان تلفنی : 09335857035

برای در یافت مشاوره رایگان ایمیل خود را وارد کنید.
تایید
Get a weekly email with best free content
Subscribe