ویدئوی سبز چیست و چرا باید ویدئوی سبز تولید کنیم؟ | نقطه شو

ویدئوی سبز

تاکنون اسم ویدئوی سبز را شنیده اید؟ در این نوشتار ویدئوی سبز را تعریف می کنیم. مشخصات ویدئوهای سبز را بررسی می کنیم تا دریابیم در کدام قسمت استراتژی ویدئو مارکتینگ باید از آن استفاده کنیم. و با ذکر چند نمونه از اقسام ویدئوی سبز و مکان مناسب برای آنها مبحث را شفاف تر می کنیم.

ویدئوی سبز چیست؟

به بیان ساده، ویدئوی سبز به ویدئویی گفته می شود که بتوان از آن برای مدت بیش از شش ماه استفاده کرد.
ممکن است شما ویدئویی تولید کنید که مختص به یک زمان محدود باشد، مثلا نهایت تا یک ماه بعد بتوانید از این ویدئو استفاده کنید و پس از یک ماه ویدئو قابل استفاده نباشد.
به عنوان مثال یک ویدئو که برای یک کمپین فروش در تیرماه سال 98 طراحی کرده اید، از ابتدای مردادماه 98 قابل استفاده نخواهد بود، چرا که در ویدئو شما به تاریخ تیرماه سال نود و هشت اشاره کرده اید.
ویدئوی سبز، ویدئویی است که در طولانی مدت می توان از آن استفاده کرد. مثلا شما در یک ویدئوی توضیح کسب و کار، خدمات کسب و کارتان را معرفی می کنید و تمایز خودتان را با رقبا بیان می کنید. این ویدئو یک ویدئوی سبز است، یعنی می توان از آن برای مدت طولانی استفاده کرد.

ویدئو سبز، آری یا خیر؟

ویدئو سبز - نقطه شو

این پرسش که بهتر است ویدئوی سبز تولید کنیم یا ویدئوی غیر سبز، یا اینکه کدامیک را باید بیشتر تولید کنیم، بستگی به استراتژی کسب و کار شما دارد.

در حالت کلی، توصیه می شود حتما از ویدئوهای سبز در کسب و کارتان استفاده کنید.
شاید اینطور به نظر برسد که یک ویدئوی سبز، مانند یک ویدئوی توضیح کسب و کار، به صورت مستقیم در افزایش سود کسب و کار شما تاثیر نداشته باشد. اما به عنوان مثال، همین ویدئوی توضیح کسب و کار، کمک می کند تا بتوانید اعتماد مشتریان را بیشتر و بهتر جلب کنید. در نتیجه تولید این دست ویدئو به صورت غیر مستقیم در افزایش فروش و سودآوری کسب و کار شما تاثیر دارد.

بنابراین بسته به استراتژی کسب و کارتان می توانید به نسبت کمتر یا بیشتر از ویدئوهای سبز استفاده کنید. اگر استراتژی شما، رشد بلند مدت کسب و کارتان باشد و بیشتر در پی کسب اعتبار بلند مدت کسب و کارتان باشید، به طبع باید از ویدئوهای سبز بیشتر استفاده کنید.
اما اگر شما استراتژی کوتاه مدت باشد و در پی کسب سود در کوتاه مدت باشید، تولید ویدئوهای غیر سبز، مانند ویدئوهای کمپین فروش بیشتر به کارتان می آید. البته ناگفته نماند، حتی اگر استراتژی کوتاه مدت دارید، باز هم نباید از تولید ویدئوهای سبز غافل شوید. چرا که ویدئوهای توضیح کسب و کار و معرفی محصول، برای کسب و کار شما اعتباری ایجاد می کنند که حتی در کوتاه مدت هم ثمربخشی مختص به خود را دارند.

از کجا شروع کنید؟

اگر برای تولید ویدئو یا تبیین استراتژی ویدئو مارکتینگ نیاز به مشاوره دارید، می توانید از مشاوره رایگان تیم متخصص استودیو نقطه شو استفاده کنید.
اگر می خواهید بیشتر درباره ویدئو مارکتینگ بیاموزید، نوشتار جامع صفر تا صد ویدئو مارکتینگ را مطالعه کنید.

امتیاز ما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان

اگر نیاز به مشورت با متخصصان ویدئو مارکتینگ دارید در خدمتتان هستیم. فرم زیر را تکمیل و ارسال کنید. مشاوره رایگان تلفنی : 09335857035

برای در یافت مشاوره رایگان ایمیل خود را وارد کنید.
تایید
Get a weekly email with best free content
Subscribe