چگونه یک لایو تاثیرگذار برگزار کنیم؟

لایو اینستاگرام - نقطه شو

در عرصه بازاریابی دیجیتالی، لایو اینستاگرام را می توان به یک معدن طلا تشبیه کرد. اگر برای ارتقای کسب و کارتان از دیجیتال مارکتینگ استفاده می کنید، حتما میدانید که ویدئو مارکتینگ ، قدرتمند ترین ابزار دیجیتال مارکتینگ است. جالب است بدانید که قالب لایو هم قدرتمند ترین قالب در ویدئو مارکتینگ است.

اما چرا لایو اینستاگرام اینقدر اهمیت دارد و چطور می توانیم یک لایو تاثیر گذار و اصولی برگزار کنیم؟ در این نوشتار، به پاسخ این پرسش های اساسی می پردازیم.

چرا لایو اینستاگرام اهمیت دارد؟

1- اولویت استوری و لایو در اینستاگرام برای مخاطبان

آیا میدانستید که استوری ها و لایو ها در اینستاگرام خیلی بیشتر از پست های اینستاگرامی از مخاطبانتان بازخورد می گیرند؟

علت این امر این است که لایو ها و استوری های اینستاگرام، مانند پست ها، همیشگی نیستند و نهایتا بیست و چهار ساعت روی پیج می مانند. بنابراین ترس از دست دادن را در افراد ایجاد می کنند. در نتیجه افراد به صورت ناخودآگاه تماشای لایو و استوری مخاطبانشان را در اولویت قرار میدهند.

2- اهمیت دادن الگوریتم اینستاگرام به لایو

حتما متوجه شده اید که در صفحه خانه (home) اپلیکیشن اینستاگرام، در کادر بالا، فالوئرهایی که در حال پخش لایو هستند، جلوتر از سایر استوری ها نمایش داده می شوند.

3- بیشترین تعامل با مخاطبانتان با لایو اینستاگرام

در ویدئوهای لایو، مخاطب احساس زنده بودن فضا را دارد و به صورت مستقیم با شما در ارتباط است. همچنین مخاطبان در لایو، راحت تر با شما پرسش هایشان را مطرح می کنند ، در نتیجه می توان گفت که در ویدئوهای لایو ، شما بیشترین نرخ تعامل و درگیری مخاطب را به نسبت شرکت کنندگان در لایو خواهید داشت.

4- کاربرد برای تمام قسمت های قیف بازاریابی محتوا

از ویدئو لایو می توان برای تمام مراحل جذب، فعال سازی، فروش و حفظ مشتری، به بهترین نحو ممکن استفاده کرد.

چطور یک ویدئوی لایو اینستاگرام بگذاریم؟

آموزش برگزاری لایو اینستاگرام

در اینجا آموزش تصویری بر گزاری لایو در اینستاگرام را مشاهده می کنید:

لایو اینستاگرام - نقطه شو
لایو اینستاگرام - نقطه شو

آموزش بستن کامنت در لایو اینستاگرام

گاهی لازم می شود در یک لایو اینستاگرامی کامنت ها را برای مدتی خاموش کنید تا بتوانید برای مدتی با تمرکز بیشتری محتوای مدنظرتان را برای مخاطبانتان ارائه کنید.

در اینجا آموزش تصویری بستن کامنت ها را مشاهده می کنید:

لایو اینستاگرام - نقطه شو
لایو اینستاگرام - نقطه شو

آموزش ذخیره لایو اینستاگرام در پیج

شاید دوست داشته باشید لایو اینستاگرامتان برای بیست و چهارساعت آینده در پیج باقی بماند .

همانطور که در تصویر زیر تماشا می کنید، اگر پس از پایان لایو، دکمه share را بزنید، لایو برای بیست و چهارساعت آینده در پیج شما باقی می ماند.

اگر هم تمایل داشته باشید این ویدئو را در گالری خودتان ذخیره کنید، می توانید در همین صفحه، گزینه save را در بالا، گوشه سمت راست صفحه بزنید.

لایو اینستاگرام - نقطه شو

چه نکاتی را رعایت کنیم تا یک لایو حرفه ای داشته باشیم؟

نورپردازی در ساخت ویدئو - نقطه شو

کادر : کادر بندی دوربین را در لایو را به گونه ای رعایت کنید تا عنصرهای اصلی ویدئو، مانند خودتان، یا محصول ( اگر در حال معرفی محصول هستید یا ویدئو برای پاسخ به شباهت خرید محصول ضبط می کنید) در مرکز توجه قرار بگیرند.

صدا: شاید عجیب به نظر برسد ، اما برای اثرگذاری یک ویدئو، کیفیت صدای آن از کیفیت تصویر مهم تر است. بهتر است که به جای میکروفون خود موبایل، از میکروفون های جانبی استفاده کنید. میکروفون بویا ، برای این منظور، ارزان و مناسب است.

نور و پشت زمینه: برای تولید اصولی هر قالبی از ویدئو، و برای ویدئوی لایو بیش از سایر قالب ها، لازم است که به کیفیت نور پردازی مناسب و پشت زمینه متناسب با پیام ویدئو استفاده کنید.

برای نورپردازی مناسب، اگر می توانید از نور طبیعی روز استفاده کنید. در استودیوها از نورپردازی سافت باکس استفاده می شود، اما راهکار ساده تر و ارزان تر استفاده از رینگ لایت است.

حتما دقت کنید که پشت زمینه ویدئوی لایو شما، با پیام ویدئویتان مرتبط باشد. یک ویدئوی لایو در ارتباط با معرفی یک کتاب، با پشت زمینه یک باشگاه ورزشی چندان مرتبط و جذاب به نظر نخواهد رسید.

ویدئوی لایو، تنها بخشی از عرصه وسیع ویدئو مارکتینگ است. برای فعالیت اصولی در حوزه ویدئو مارکتینگ ، به شما توصیه می کنیم که مقاله جامع صفر تا صد ویدئو مارکتینگ نقطه شو را مطالعه کنید.

امتیاز ما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان

اگر نیاز به مشورت با متخصصان ویدئو مارکتینگ دارید در خدمتتان هستیم. فرم زیر را تکمیل و ارسال کنید. مشاوره رایگان تلفنی : 09335857035

برای در یافت مشاوره رایگان ایمیل خود را وارد کنید.
تایید
Get a weekly email with best free content
Subscribe