چطور با ویدئو برندسازی کنیم؟ | نقطه شو

برندسازی با ویدئو - نقطه شو

“برندسازی” عبارتی است که امروزه مشاوران کسب و کار به اهمیت آن تاکید بسیاری دارند.
آیا میدانید برندسازی چه مزایایی دارد؟ از کسب اعتبار بیشتر گرفته تا جذب مشتری های وفادار و افزایش فروش و موارد متعدد دیگر، همه به کمک یک برندسازی اصولی به دست می آیند.
شاید بتوان گفت این عصر، عصر برندسازی به کمک ابزارهای دیجیتالی است که با هزینه بسیار کم در اختیار ما قرار گرفته اند.
اگر شما یک کسب و کار دارید یا حتی فقط یک ایده برای کسب و کار دارید، کافیست با راه اندازی یک سایت و چند اکانت شبکه های اجتماعی مانند اینستاگرام و تولید محتوای مرتبط با حوزه فعالیتتان، برند خودتان را ایجاد کنید.
اما اگر می خواهید یک برندسازی قدرتمند داشته باشید، لازم است که از قدرتمندترین ابزار بازاریابی دیجیتالی استفاده کنید: ویدئو مارکتینگ

روند برندسازی با استفاده از ویدئو مارکتینگ

ویدئو قدرتمندترین نوع محتوا است، اما صرف تولید محتوای ویدئویی، بدون توجه به اصول تولید ویدئوی اثرگذار و استراتژی ویدئو مارکتینگ هم نمی توان توقع برند سازی قوی با کمک ویدئو را داشت!

در این نوشتار ما دو گام اساسی برای طراحی استراتژی استفاده از ویدئو در برندسازی را به شما معرفی می کنیم:

1- از عناصر هویت برندتان در ویدئو استفاده کنید

هدف ما در این مقاله تبیین راهکارهای برندسازی با استفاده از ویدئو بوده است. شما تصمیم دارید با تولید محتوا برندسازی کنید. در نتیجه لازم است محتوایی که تولید می کنید، به صورت تمام و کمال معرف برند شما باشد.

  • هویت برند شما چیست؟
  • آیا رنگ های سازمانی مشخصی دارید؟
  • آیا موسیقی مرتبط با سازمان خودتان دارید؟
  • لوگوی برندتان را طراحی کرده اید؟

باید بکوشید تا حد امکان از عناصری که در بالا ذکر شد در تولید ویدئو استفاده کنید.

اگر ویدئویی که تولید می کنید دارای لوگوی برند و سازمان شما باشد ، مخاطبان با دیدن آن شما را به خاطر می آورند. این قدم اول برندسازی با ویدئو است. در قدم دوم، ویدئوی شما باید هرچه بیشتر دیده شود، تا شهرت و اعتبار برند شما افزایش یابد.

2-چه کار کنید تا ویدئو بیشتر دیده شود؟

برای اینکه ویدئویی که تولید می کنید اثرگذاری زیادی داشته باشد و بیشتر دیده شود، لازم است یک استراتژی ویدئو مارکتینگ داشته باشید.
بحث طراحی یک استراتژی برای ویدئو مارکتینگ، بحثی تخصصی و دارای برخی ریزه کاری هاست. برای کسب اطلاعات بیشتر در این رابطه می توانید نوشتار جامع صفر تا صد ویدئو مارکتینگ را مطالعه کنید. البته در ادامه این مقاله، ما سه مرحله اساسی تدوین یک استراتژی ویدئو مارکتینگ را بیان می کنیم:

قیف فروش ویدئو مارکتینگ - نقطه شو

تعیین کنید هدف شما چیست

برای هر کسب و کار می توان یک قیف فروش تعریف کرد.
قسمت بالای قیف که سطح وسیعی دارد، قسمت جذب مخاطب است. در این مرحله شما به منظور جذب مخاطبی که با شما آشنایی ندارد محتوا تولید می کنید.
مقسمت میانی قیف، قسمت ایجاد ارتباط عمیق تر با مخاطب است. در این مرحله شما با مخاطبانی که در مرحله اول جذب کردید، ارتباط عمیق تری برقرار می کنید تا ذهن آنها را با کسب و کار و برندتان درگیر کنید.
قسمت پایین قیف، قسمت فروش است. در این بخش شما محتوایی تولید می کنید که مخاطب را ترغیب به خرید می کند.
برای تمام مراحل فوق می توان محتوای ویدئویی هم تولید کرد و از تمام این ویدئوها می توان برای برندسازی و ارتقای برند بهره جست. اما برای اینکه بتوانید یک ویدئوی اثرگذار تولید کنید که بیشتر دیده شود، ابتدا باید هدف خودتان را از تولید ویدئو مشخص کنید.
قصد شما از تولید ویدئو کدام است:
جذب مخاطب، ایجاد درگیری با مخاطب یا ترغیب مخاطب به خرید؟

تعیین کنید مخاطب شما کیست

تفاوتی ندارد که محتوای ویدئویی تولید می کنید یا مقالات متنی، پادکست صوتی یا حتی یک عکس نوشت. همواره قبل از تولید یک محتوا باید از خودتان بپرسید که مخاطب هدف شما برای تولید این محتوا کیست.

هدف شما از تولید محتوا، جذب مخاطب هدفتان و تاثیرگذاری بر روی او است. در نتیجه باید تمام ویژگی های مهم مخاطبتان را تعیین کنید و با توجه به نیازها و خواسته های او محتوا تولید کنید:

تعیین کنید سن و جنس مخاطب هدف و خواسته ها و نیازهای او چیست

چه نوع ویدئویی تولید می کنید؟

با توجه به اینکه هدفتان از تولید ویدئو چیست و مخاطب هدف شما در این ویدئو کیست، می توانید تصمیم بگیرید که چه نوع ویدئویی بهترین گزینه است.
در اینجا تعدادی از انواع ویدئو را معرفی می کنیم تا موضوع در ذهن شما شفاف تر شود:

  • ویدئوی معرفی محصول و آموزش نحوه کار آن
  • ویدئوهای کوتاه آموزشی
  • ویدئوهایی با محوریت موضوعات اجتماعی و مربوط به کسب و کار شما که برای مخاطبان جذاب هستند

سخن آخر

برای اینکه بتوانید به کمک ویدئو یک برندسازی قدرتمند داشته باشید، لازم است ویدئوهای جذابی تولید کنید که زیاد دیده شوند و در آن ویدئوها عناصر هویت برندتان را به کار ببرید تا برند شما را در ذهن بینندگان ویدئو ثبت کنند.

چنانچه برای برندسازی به کمک تولید محتوای ویدئویی به مشاوره نیاز دارید، می توانید از خدمات مشاوره رایگان استودیو نقطه شو استفاده کنید.

امتیاز ما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان

اگر نیاز به مشورت با متخصصان ویدئو مارکتینگ دارید در خدمتتان هستیم. فرم زیر را تکمیل و ارسال کنید. مشاوره رایگان تلفنی : 09335857035

برای در یافت مشاوره رایگان ایمیل خود را وارد کنید.
تایید
Get a weekly email with best free content
Subscribe