8نکته برای شروع ویدئو مارکتینگ در سال 99 | نقطه شو

ویدئو مارکتینگ در سال 99 - نقطه شو

استفاده از ویدئو در بازاریابی، به یک مزیت رقابتی بسیار حیاتی برای کسب و کارها تبدیل شده است. آمارها نشان می دهند که ویدئو مارکتینگ در حال مسلط شدن به تمام عرصه بازاریابی شده است و اکثر بازاریابان از ویدئو استفاده می کنند.

چرا بازاریابی ویدئویی مهم است؟

ویدئومارکتینگ-مزیت رقابتی-نقطه شو

مغز ما 95% از اطلاعاتی را که در ویدئو دیده ایم به خاطر می آورد، در حالی که تنها می تواند 10% از اطلاعاتی که در یک متن خوانده ایم به خاطر آورد.

ویدئو بیش از هر شکل دیگر محتوا، نظیر متن و تصویر و پادکست، می تواند مخاطب را درگیر کند و تحقیقات نشان داده اند که در یوتیوب، به طور میانگین، هر ویدئو، فرد را 9دقیقه و 28ثانیه درگیر نگه می دارد.

بازاریابی ویدئویی به شما کمک می کند تا داستان خودتان را سرگرم کننده تر بیان کنید و ارتباط عمیق تری با مخاطب برقرار کنید تا مخاطب بتواند به شما اعتماد کند.

57% مصرف کنندگان گفته اند که قبل از خرید، تماشای یک ویدئو به آنها اطمینان بیشتری برای خرید داده است.

استفاده از ویدئو همچنین می تواند رتبه سئوی سایت شما را بهبود ببخشد. اگر یک ویدئو در سایتتان داشته باشید، 53 برابر احتمال بیشتری دارد تا سایت شما در صفحه اول نتایج گوگل نمایش داده شود.

از همین الان ویدئو مارکتینگ را شروع کنید

اگر تا الان استفاده از ویدئو در کسب و کارتان، جزئی از استراتژی شما نبوده است، همین حالا می توانید به کمک نکات زیر، یک استراتژی برای شروع خودتان طراحی کنید.

1- یک هدف شفاف و مشخص داشته باشید

هدف از ویدئو | نقطه شو

داشتن یک هدف شفاف برای ساخت ویدئو، به شما کمک می کند تا ویدئویی را بسازید که بر روی مخاطبانتان تاثیرگذار باشد. از خودتان بپرسید که آیا می خواهید محصول خودتان را معرفی کنید؟ آیا می خواهید یک ویدئوی آموزشی در حوزه کسب و کارتان تهیه کنید؟ و یا شاید می خواهید به مخاطبان کمک کنید بهتر شما را بشناسند؟

اگر هدف روشنی از تهییه یک فیلم ندارید، وقتتان را بیهوده تلف می کنید!

2- یک داستان بگویید

اگر یک تصویر ارزش هزار کلمه را داشته باشد، یک ویدئو ارزش یک میلیون کلمه را دارد. گفتن داستان، یکی از قدرتمند ترین راه های انتقال پیام است . به ویژه در ساخت ویدئو، به خوبی می توان از داستان گویی استفاده کرد. تمام داستان ها از ساختار قوس دراماتیک استفاده می کنند. طبق ساختار قوس دراماتیک ، داستان با یک چالش شروع میشود، سپس تنش به خاطر مشکلات افزایش پیدا می کند و در اوج داستان، راه حل پیدا می شود و داستان رو به پایان می رود.

3- احساسات مخاطب را درگیر کنید

تحقیقات نشان داده اند که برانگیختن احساسات افراد موجب می شود تا آنها ویدئو را به اشتراک بگذارند.

ناگفته نماند که بهتر است احساسات مثبت را در افراد تحریک کنید تا احساسات منفی.

4- مطمئن شوید که ویدئوی شما بدون صدا هم جذاب است

در اکثر پلتفرم ها، ویدئو ها بدون صدا شروع می شوند تا زمانی که مخاطب تصمیم بگیرد که صدای آن را فعال کند.
شما باید تلاش کنید ویدئویی که می سازید ، حتی بدون صدا هم آنقدر جذاب شروع شود که مخاطب تصمیم بگیرد به تماشای آن ادامه دهد.

5- به سادگی پیامتان را انتقال دهید

مخاطب را بمباران اطلاعاتی نکنید. سعی نکنید که در یک ویدئو چندین پیام را به مخاطبان برسانید، چراکه در این صورت هیچکدام از این پیام ها در خاطر مخاطبتان نخواهد ماند. بهتر است یک پیام شفاف داشته باشید و بکوشید در آن ویدئو تنها بر انتقال همان پیام تمرکز کنید.

6- برای سئوی ویدئو وقت بگذارید

برای ویدئو از کلمات کلیدی استفاده کنید که میدانید میزان سرچ آنها در کسب و کار شما بیشتر است. از متن برای ویدئو حتما استفاده کنید تا ویدئوی شما در نتایج جستجوی گوگل نمایش داده شود.
اگر تاکنون نقشه سایت ویدئویی برای وب سایتتان تشکیل نداده اید، حتما این کار را بکنید و آنرا به سرچ کنسول گوگل معرفی کنید.
ویدئو می تواند به بهینه سازی سایت شما برای موتورهای جستجو کمک قابل توجهی بکند، بنابراین توصیه می شود که حتما برای سئو کردن ویدئوها وقت بگذارید. برای این منظور می توانید نوشتار 9 اقدام برای سئو کردن ویدئو نقطه شو را مطالعه کنید.

7- فیلم ها را مناسب برای پخش در موبایل بسازید

یکی از تحقیقات انجام شده توسط فیس بوک نشان داد که افراد 1.5 برابر بشتر ترجیح می دهند که یک فیلم را در موبایل تماشا کنند تا کامپیوتر.

برای ریسپانسیو بودن ویدئو، بهتر است که ویدئویتان را در آپارات یا یوتیوب بارگذاری کنید، چراکه این پلتفرم، بر اساس پهنای باند بینندگان، به صورت خودکار کیفیت فیلم را افزایش یا کاهش می دهند.

8- حتما یک فراخوان برای عمل در ویدئو داشته باشید

اینگیجمنت - نقطه شو

حتما در هر ویدئویی که تولید می کنید یک فراخوان برای عمل شفاف داشته باشید. اگر در ویدئو فراخوان قرار ندهید، مخاطب گیج خواهد شد که چه باید بکند. در ویدئو بیان کنید که بعد از تماشای ویدئو، مخاطب چه کاری را دقیقا باید انجام دهد؟ آیا باید وارد سایتتان شود؟ یا اشتراک ویژه ایجاد کنید.

برای رشد کسب و کارتان و برای اینکه از رقبا عقب نمانید، در سال 99 استفاده از ویدئو را فراموش نکنید.

برای شروع می توانید از خدمات مشاوره رایگان استودیو نقطه شو، با فعالیت تخصصی در حوزه ویدئو مارکتینگ استفاده کنید.

امتیاز ما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان

اگر نیاز به مشورت با متخصصان ویدئو مارکتینگ دارید در خدمتتان هستیم. فرم زیر را تکمیل و ارسال کنید. مشاوره رایگان تلفنی : 09335857035

برای در یافت مشاوره رایگان ایمیل خود را وارد کنید.
تایید
Get a weekly email with best free content
Subscribe